V sobotu  31. 7. 2021 si hospůdku Gansberg vybraly za svůj cíl Parahospody – „Volné sdružení svobodných parašutistů“, které se baví tím, že vyhledává místa, kde se dá přistát vedle hospody. Je to taková protiváha komerčního parašutismu. (www.parahospody.cz)

V sobotu seskočilo 7 parašutistů z historického letadla L-60s „Brigadýr“, který vyrobili v roce 1958 v Orličanu v Chocni. Stroj pro pilota a 3 skokany, hvězdicový motor 300 koní, 70 l benzínu za hodinu. První výsadka startovala z Ústí nad Orlicí a další dvě z Moravské Třebové. Ve vzduchu se tentokrát sešli parahospodáři Martin Kučera z Jeseníku, Magda Jaroňková ze Zlína, Aleš Černý a David Sláma z Brna, Olda Zbíral z Troubska, Tonda Karásek z Blanska a Jana Slováková z Lanškrouna. A ještě byl na palubě pozorovatel Petr Pospíšil, který zodpovědně sledoval provoz ve vzduchu kolem letadla a sejmul tak tuto starost z vysazovače.

Hospůdka Gansberg se tak stala další certifikovanou parahospodou. Akreditační komise se shodla na klasifikaci M+2A (Obtížnost „Mazáci+“, 200 metrů od pípy, služby „A“)

Děkujeme i Aeroklubu z Ústí nad Orlicí za laskavé zapůjčení létajícího stroje i s výborným pilotem. A panu B. Jurečkovi za zapůjčení pozemku na doskok.

„Vzduch a pivo jsou naše moře!“

Antonín Karásek / Instruktor para
PARAHOSPODY volné sdružení svobodných parašutistů
Hybešova 53a, 678 01 Blansko
parahospody@centrum.cz / +420 777 059006
www.parahospody.cz